Kalenteri

johtaja Tommi Lindh
puh. 044 562 1625
tommi.lindh@alvaraalto.fi

talouspäällikkö Pirjo Olin
puh. 0400 230 928
pirjo.olin@alvaraalto.fi

johdon assistentti  Merja Vainio
puh. 0400 772 636
merja.h.vainio@alvaraalto.fi

talousassistentti Tina Schoultz
puh. 0400 977 911
tina.schoultz@alvaraalto.fi

vt. tiedottaja  Mirkka Vidgrén
puh. 040 168 5142
mirkka.vidgren@alvaraalto.fi

tiedottaja  Annukka Pakarinen
vapaalla 1.3.2018 asti

 

MUSEOVIERAILU JA MUSEOKAUPPA

Jyväskylä 

asiakaspalveluvastaava Pia Poskiparta
puh.  040 135 6210
pia.poskiparta@alvaraalto.fi
museum@alvaraalto.fi

Helsinki 
asiakaspalvelukoordinaattori Hanna Pärnä
puh. 040 588 1016
riihitie@alvaraalto.fi
hanna.parna@alvaraalto.fi

 

ARKKITEHTUURI- JA MUOTOILUKASVATUS
museolehtori  Lotta Leskelä
puh. 0400 254 708
lotta.leskela@alvaraalto.fi

VERKKOPALVELUT
tuottaja  Tomi Summanen 
puh. 044 555 7337
tomi.summanen@alvaraalto.fi

Alvar Aalto -matkailureitti
tuottaja Noora Kiili
puh. 044 976 7810
noora.kiili@alvaraalto.fi

NÄYTTELYT
museoamanuenssi  Mari Murtoniemi
puh. 040 355 9162
mari.murtoniemi@alvaraalto.fi

KOKOELMAT JA TUTKIMUS
esinekokoelmat ja näyttelyt

intendentti  Katariina Pakoma
puh. 0400 849 315
katariina.pakoma@alvaraalto.fi

tutkimus ja julkaisut 
intendentti Mia Hipeli
puh. 0400 883 463
mia.hipeli@alvaraalto.fi

valokuvakokoelmat ja kirjasto
tutkija  Marjo Holma
puh.  040 355 9160
marjo.holma@alvaraalto.fi

valokuvakokoelmat
tutkija  Risto Raittila
puh.  040 355 9163
risto.raittila@alvaraalto.fi

piirustus- ja asiakirjakokoelmat, arkistopalvelut 
amanuenssi  Timo Riekko
puh.  0400 354 268
timo.riekko@alvaraalto.fi

arkistonhoitaja  Marja-Liisa Hänninen
puh.  040 355 9161
liisa.hanninen@alvaraalto.fi

museomestari Antti Heino 
puh. 040 730 5410
antti.heino@alvaraalto.fi

valokuvaaja Maija Holma
puh. 040 355 9167
maija.holma@alvaraalto.fi

siivooja/museoapulainen  Miia Haapaharju
puh.  040 355 9164
miia.haapaharju@alvaraalto.fi

tuottaja  Mari Forsberg
puh. 045 679 0920
mari.forsberg@alvaraalto.fi

 

RAKENNUSPERINTÖ
arkkitehti Jonas Malmberg
puh. 040 567 5600
jonas.malmberg@alvaraalto.fi

arkkitehti  Tuula Pöyhiä
vapaalla

 

AKATEMIA
ohjelmapäällikkö  Nina Heikkonen
puh. 044 500 1257
nina.heikkonen@alvaraalto.fi

akatemian johtaja  Esa Laaksonen
vapaalla 30.8.2018 asti