Kalenteri

2. 11.

maanantai

3. 11.

tiistai

4. 11.

keskiviikko

5. 11.

torstai

6. 11.

perjantai

7. 11.

lauantai

8. 11.

sunnuntai

9. 11.

maanantai

10. 11.

tiistai

11. 11.

keskiviikko

12. 11.

torstai

13. 11.

perjantai

14. 11.

lauantai

15. 11.

sunnuntai

16. 11.

maanantai

17. 11.

tiistai

18. 11.

keskiviikko

19. 11.

torstai

20. 11.

perjantai

21. 11.

lauantai

22. 11.

sunnuntai

23. 11.

maanantai

24. 11.

tiistai

25. 11.

keskiviikko

26. 11.

torstai

27. 11.

perjantai

28. 11.

lauantai

29. 11.

sunnuntai

30. 11.

maanantai

1. 12.

tiistai

2. 12.

keskiviikko

3. 12.

torstai

4. 12.

perjantai

5. 12.

lauantai

6. 12.

sunnuntai

7. 12.

maanantai

8. 12.

tiistai

9. 12.

keskiviikko

10. 12.

torstai

11. 12.

perjantai

12. 12.

lauantai

13. 12.

sunnuntai

14. 12.

maanantai

15. 12.

tiistai

16. 12.

keskiviikko

17. 12.

torstai

18. 12.

perjantai

19. 12.

lauantai

20. 12.

sunnuntai

21. 12.

maanantai

22. 12.

tiistai

23. 12.

keskiviikko

24. 12.

torstai

25. 12.

perjantai

26. 12.

lauantai

27. 12.

sunnuntai

28. 12.

maanantai

29. 12.

tiistai

30. 12.

keskiviikko

31. 12.

torstai

1. 1.

perjantai

2. 1.

lauantai

3. 1.

sunnuntai

4. 1.

maanantai

5. 1.

tiistai

6. 1.

keskiviikko

7. 1.

torstai

8. 1.

perjantai

9. 1.

lauantai

10. 1.

sunnuntai

toimitusjohtaja Tommi Lindh
puh. 044 562 1625
tommi.lindh@alvaraalto.fi

talouspäällikkö Pirjo Olin
puh. 0400 230 928
pirjo.olin@alvaraalto.fi

johdon assistentti  Merja Vainio
puh. 0400 772 636
merja.h.vainio@alvaraalto.fi

talousassistentti Tina Schoultz
puh. 0400 977 911
tina.schoultz@alvaraalto.fi

vt. tiedottaja  Mirkka Vidgrén
puh. 040 168 5142
mirkka.vidgren@alvaraalto.fi

tiedottaja  Annukka Pakarinen
vapaalla

 

MUSEOVIERAILU JA MUSEOKAUPPA

Jyväskylä
asiakaspalveluvastaava Pia Poskiparta
puh.  040 135 6210
museum@alvaraalto.fi
pia.poskiparta@alvaraalto.fi

museoneuvoja ja hanketyöntekijä Saara Mustonen
saara.mustonen@alvaraalto.fi

Helsinki 
asiakaspalvelukoordinaattori Hanna Pärnä
puh. 040 588 1016
riihitie@alvaraalto.fi
hanna.parna@alvaraalto.fi

 

ARKKITEHTUURI- JA MUOTOILUKASVATUS
museolehtori  Lotta Leskelä
puh. 0400 254 708
lotta.leskela@alvaraalto.fi

VERKKOPALVELUT
tuottaja  Tomi Summanen 
puh. 044 555 7337
tomi.summanen@alvaraalto.fi

Alvar Aalto -matkailureitti
tuottaja Noora Kiili
puh. 044 976 7810
noora.kiili@alvaraalto.fi

NÄYTTELYT
museoamanuenssi  Mari Murtoniemi
puh. 040 355 9162
mari.murtoniemi@alvaraalto.fi

KOKOELMAT JA TUTKIMUS
esinekokoelmat ja näyttelyt

yli-intendentti  Katariina Pakoma
puh. 0400 849 315
katariina.pakoma@alvaraalto.fi

tutkimus ja julkaisut 
intendentti Mia Hipeli
puh. 0400 883 463
mia.hipeli@alvaraalto.fi

valokuvakokoelmat ja kirjasto
tutkija  Marjo Holma
puh.  040 355 9160
marjo.holma@alvaraalto.fi

piirustus- ja asiakirjakokoelmat, arkistopalvelut 
amanuenssi  Timo Riekko
puh.  0400 354 268
timo.riekko@alvaraalto.fi

amanuenssi Anni Saastamoinen
puh. 040 355 9163
anni.saastamoinen@alvaraalto.fi

arkistonhoitaja  Marja-Liisa Hänninen
puh.  040 355 9161
liisa.hanninen@alvaraalto.fi

graafinen suunnittelija Tiina Ekosaari
puh. 040 586 0950
tiina.ekosaari@alvaraalto.fi

museomestari Antti Heino 
puh. 040 730 5410
antti.heino@alvaraalto.fi

valokuvaaja Maija Holma
puh. 040 355 9167
maija.holma@alvaraalto.fi

museoemäntä  Minna Laurikainen
puh.  040 355 9164
minna.laurikainen@alvaraalto.fi

tuottaja  Mari Forsberg
puh. 045 6790920
mari.forsberg@alvaraalto.fi

 

RAKENNUSPERINTÖ
arkkitehti Jonas Malmberg
puh. 040 567 5600
jonas.malmberg@alvaraalto.fi

konservaattori Susanna Pusa
puh. 044 558 7348
susanna.pusa@alvaraalto.fi

 

ALVAR AALTO -AKATEMIA
ohjelmapäällikkö  Nina Heikkonen
puh. 044 500 1257
nina.heikkonen@alvaraalto.fi